Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nakarm dziecko

BohaterON

Logopeda szkolny - mgr Alina Kopaczewska

Logopeda to specjalista zajmujący się pomocą dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych z takimi zaburzeniami wymowy, jak np. seplenienie, rotacyzm, kappacyzm, gammacyzm, mowa bezdźwięczna, jąkanie, a także terapią dzieci z niedosłuchem. Zadaniem logopedy szkolnego jest zapobieganie zaburzeniom mowy (profilaktyka), rozpoznawanie (diagnoza) oraz usuwanie wad wymowy w trakcie terapii logopedycznej. Na logoterapię kierowane są dzieci z wadami wymowy. Zajęciami objęci są uczniowie SP w Czernikowie oraz uczniowie z terenu gminy. Podstawą zakwalifikowania do zajęć logoterapeutycznych jest informacja z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej lub wniosek nauczyciela bądź samego rodzica. Zajęcia odbywają się indywidualnie i są dostosowane do potrzeb uczęszczających.
W ostatnich latach systematycznie wzrasta liczba dzieci z wadami wymowy. Wadom wymowy towarzyszą często wady zgryzu (konieczna wizyta u ortodonty), trudności w nauce, problemy związane z zachowaniem i koncentracją uwagi, a także zaburzenia emocjonalne i psychiczne.
W czasie terapii logopeda skupia się przede wszystkim na korygowaniu zaburzonej mowy, ale pamięta również o ćwiczeniach usprawniających percepcję wzrokową, słuchową, orientację przestrzenną. Wprowadza też elementy ćwiczeń ułatwiających naukę czytania i pisania, doskonali rozwój ruchowy i emocjonalny.
W zajęciach uczestniczą rodzice (szczególnie w początkowym etapie) po to, aby mogli prawidłowo utrwalać mowę dziecka w trakcie ćwiczeń domowych. Dzięki systematycznej pracy i współpracy na płaszczyźnie logopeda - uczeń - rodzic dzieci szybko i skutecznie nauczą się poprawnie mówić i pisać.

W dziale Pobieralnia znajduje się Praktyczny Przewodnik Logopedyczny, który zawiera wiele przydatnych porad logopedy.


GODZINY PRACY LOGOPEDY:

Dzień Godziny
Poniedziałek 12.55 - 16.20
Wtorek 8.00 - 11.30
Środa 8.00 - 12.35
Czwartek 8.00 - 11.30
Piątek 9.45 - 12.35


Wygenerowano w sekund: 0.03
2,810,273 unikalne wizyty