Sobota, 13.07.2024
Kółka klas I-III

Kółko teatralne

Dzieci na zajęciach tych poznają tajniki teatru, jego nastrój i to co w nim najważniejsze - jak być uważnym widzem. Ponadto jest to wspaniała okazja do doskonalenia umiejętności pracy w grupie, skutecznego komunikowania się, brania odpowiedzialności za wspólnie wykonaną pracę oraz za własną postawę.
Na kółku dzieci przede wszystkim bawią się. A radość przynosi im nauka gry aktorskiej, poznawanie różnych rodzajów teatru, np. teatru nóg, cieni, oraz przygotowywanie przedstawień, które są prezentowane uczniom klas młodszych.
Mozolny trud naszych aktorów został już doceniany na przeglądach teatralnych. I tak w 2003 roku otrzymaliśmy wyróżnienie na IX Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Lipnie, a w 2004 zdobyliśmy II miejsce na Przeglądzie Przedstawień Teatralnych Człowiek - człowiekowi organizowanym przez PCK w Lipnie.
Opiekunem kółka jest p. D. PucińskaKółko rękodzieła ludowego

Zajęcia te mają na celu przede wszystkim zapoznanie uczniów z charakterystycznymi dla Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej wytworami rękodzieła ludowego oraz pozwalają nabyć praktyczne umiejętności wykonywania pająków ze słomy, kwiatów z bibuły - układanie kompozycji kwiatowych oraz wycinania serwetek i firanek.
Dzieci staraj się ocalić od zapomnienia niezwykle barwny i atrakcyjny element naszej regionalnej kultury i tradycji. Wytwory prac uczniów stanowią dekorację klasy, a niektóre - nawet szkoły.
Opiekunkami kółka są panie: D. Pucińska i A. Uzarska.Kółko turystyczno - krajoznawcze "Wiercipięty"

Czy atrakcyjne są tylko dalekie wycieczki? Ten stereotyp myślowy pragnie obalić grupa uczniów, która uczestniczy w krajoznawczo-turystycznych wycieczkach organizowanych w obrębie najbliższej okolicy.
Cena osobistego trudu, którą płacą uczestnicy wędrówek za możliwość zrealizowania celów (zetknięcie się z unikalną cząstką krajobrazu), pozwala długo o nich pamiętać. Ponadto jest on równocześnie wartością usprawniającą zdrowie tych, którzy się na nie zdobywają. Dzieci niewątpliwie kształtują swoją wolę, wytrwałość i poczucie własnej wartości. Wycieczkom zawsze towarzyszy dobry humor. Tu wszyscy jesteśmy najlepsi!
Kółkiem opiekują się panie: A. Uzarska i E. Ośmiałowska.SKS "Kajtek"

Każdy wie, że sport to zdrowie - ale uczniowie klas I-III mogą na zajęciach SKS doświadczać tego na samych sobie. W miłej atmosferze, z poszanowaniem zasady "fair play" - maluchy doskonalą swoje umiejętności w grach zespołowych, ćwiczą kondycję, świetnie się bawią, a przy muzyce uczą się tańczyć. Zajęcia te to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na odkrywanie własnych mocnych stron. Tu każdy wierzy w siebie i z uśmiechem na twarzy znosi trudy wysiłku fizycznego.
Opiekunem koła jest p. A. Uzarska

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

4,089,711 unikalne wizyty