Sobota, 13.07.2024
Kółka klas IV-VI

Kółko teatralne

Dzieci na zajęciach kółka teatralnego poznają tajniki teatru, jego nastrój i to co w nim najważniejsze - jak być uważnym widzem. Ponadto jest to wspaniała okazja do doskonalenia umiejętności pracy w grupie, skutecznego komunikowania się, brania odpowiedzialności za wspólnie wykonaną pracę oraz za własną postawę.
Na kółku dzieci przede wszystkim bawią się. A radość przynosi im nauka gry aktorskiej, poznawanie różnych rodzajów teatru, np. lalek, aktora , cieni, oraz przygotowywanie przedstawień, które są prezentowane na okolicznościowych akademiach i występach poza szkołą.
Mozolny trud naszych aktorów został już niejednokrotnie doceniany na przeglądach teatralnych:
1. 2003 r. wyróżnienie na IX Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Lipnie - "Królewna Śnieżka"
2. 2004 r. II miejsce na Przeglądzie Przedstawień Teatralnych Człowiek - człowiekowi organizowanym przez PCK w Lipnie - "Kłopoty Pinokio"
3. 2004 r. I miejsce na Jesiennych Teatralnych Zdarzeniach Teatralnych w Lipnie - "Czy na świecie są potrzebne wróżki"
4. 2005 r. I miejsce na X Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Lipnie - "Okno na świat"
5. 2007 r. Złota Kurtyna - I miejsce, Nagrodę Publiczności oraz główną nagrodę za kreację aktorską na XII Fordońskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Fordonie - "Awantura w muzeum"
6. 2007 r. II miejsce na Brodnickim Festiwalu Teatralnym Dzień Melpomeny - "Awantura w muzeum"
7. 2007 r. Złota Maska - I miejsce na XI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Lipnie - "Awantura w muzeum".
Kółkiem opiekuje się p. D. PucińskaKółko wędkarskie

Kółko wędkarskie w naszej szkole powstało w 2000r. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia w okresie wiosennym i letnim odbywają się na gminnym zbiorniku retencyjnym w Zajączkowie, a w okresie jesiennym i zimowym w szkole. Członkowie kółka poznają zasady sportowego połowu ryb ustalone przez Polski Związek Wędkarski, różne metody połowu ryb, uczą się konserwacji sprzętu wędkarskiego, jego drobnych napraw oraz zasad ochrony środowiska wodnego. Od 2001r. członkowie kółka biorą udział w gminnych zawodach wędkarskich dla dzieci, które odbywają się dwukrotnie: wiosną i jesienią. Obecnie do kółka należy 12 uczniów z naszej szkoły.
Opiekunem kółka jest p. A. Kuczyński

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

4,089,739 unikalne wizyty