Wtorek, 16.04.2024
Otwarcie II ścieżki rowerowej
W dniu 10 maja 2009 roku odbyło się otwarcie II ścieżki rowerowej po gminie Czernikowo. Ścieżka ta była planowana ze względu na 700-lecie Czernikowa na ten właśnie rok, w dodatku w trakcie obchodów 20-lecia nadania imienia K.K. Baczyńskiego SP Czernikowo. Trasa otrzymała nazwę "Wokół pradoliny jeziora Steklińskiego".
Na rajd rowerowy przybyła 30-to osobowa grupa cyklistów z oddziału PTTK we Włocławku oraz 15-to osobowa grupa z oddziału toruńskiego. Grupy te dołączyły do uczniów i nauczycieli z SP Czernikowo (kilkadziesiąt osób), kilkunastu uczniów z SP Osówka, Gimnazjum, kilkorga rodziców. Dołączyły też grupki dzieci z SP Steklin i Mazowsze.
Przygotowano folder informujący o atrakcjach przyrodniczych i kulturowych na trasie. Szlak został oznakowany przez członków PTTK. Koszty materiałów do oznakowania poniósł UG. Trasa rozpoczęła się przed obeliskiem pomordowanych nauczycieli przy SP Czernikowo gdzie dokonano odsłonięcia tablicy - przedstawiciele PTTK i SP. Wiodła przez Czernikowo, Jackowo, Steklinek, Hornówek, Mazowsze, Kijaszkowo, Trutowo, Niedźwiedź, Steklin, Osówkę, Wygodę do Czernikowa. Uroczyste otwarcie szlaku odbyło się w "Niedźwiedzim Jarze" przy grodzisku pokasztelańskim z XI w., na terenie gminy Kikół z udziałem Wójta Gminy Czernikowo, Starosty Toruńskiego, Wiceburmistrza Gniewkowa. Grochówką (z funduszy gminy Kikół) i kiełbaskami (fundator CZYŻ-NIE) poczęstowano nas pod grodziskiem.
Dziękujemy organizatorom i uczestnikom.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

3,986,322 unikalne wizyty