Wtorek, 16.04.2024
Spotkanie we Włęczu
We Włęczu odbyło się spotkanie "O czym Włęcz szumi, o czym Włęcz śpiewa, co wręcz wróży nam Włęcz?"
*Opowiedzieliśmy trochę historii, kilka informacji o działaniach we Włęczu w 2014 roku: projekty, spotkania grup roboczych, naprawy (odsłonięcie fundamentów koparką, położenie plandeki i folii na dach; całkowity fachowy remont fr. Ściany od zachodu), plany i nadzieje. Nastąpiły podziękowania... Członkom Stowarzyszeń Czyż-nie i Osieckiego (w szczególności St. Lewandowskiemu i Jackowi Melerskiemu) kierownictwu i stażakom z OSP Obrowo i Czernikowo (w szczególności Z.Kwiatkowskiemu) Zakładowi Komunalnemu i wójtom Gminy Czernikowo i Osiek oraz po raz kolejny A. Durmowiczowi, tartakowi Marmar, Staroście, A. Zglińskiej i pastorowi parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu i innym.
*Zaśpiewaliśmy piosenki i pieśni "włęckie" min. Zachoćże słoneczko, wiła wianki, czerwone jabłuszko i pomikołajkowe przedświąteczne... Rozpoczęliśmy symbolicznie kolędowanie z Czyż-nie.
*Odbyły się wróżby nie tylko tradycyjne, także i nowoczesne, włęckie ale i poandrzejkowe pokatarzynkowe... pieśń andrzejkowa.
* Ognisko zapłonęło, a przy ognisku uczciliśmy pamięć Michała Kokota, odśpiewaliśmy szereg pieśni znaczących, ludowych i biesiadnych. Były kiełbaski, ziemniaki w popiele, jabłka.
* Oczywiście stoły znów uginały się od wspaniałych potraw pączki bożenkowe, wino kasino-darkowe, smalczyk elinostasiowy i wiele innych.
Ci co przybyli mimo mrozu dobrze się bawili.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

3,986,357 unikalne wizyty