Wtorek, 16.04.2024
Dzień Wiosny 2015
Z małym opóźnieniem ale za to z wielką fetą obchodziliśmy dzień wiosny. Po rekolekcjach przed którymi dzieci wykonały z rodzicami Marzanny i po konkursie poezji w DNIU POEZJI i DNIU WIOSNY 21 marca, zebraliśmy się 23 marca.
Zaczęło się od filmu o tematyce przyrodniczej i ogólnomoralnej o delfinie, któremu pomagały dzieci. Film sponsorowała Pani H. Burak (przekazała na rzecz samorządu wielkanocne kurki i zajączki) i Rada Rodziców. Wszystkim dzieciom (prawie 100 osób) wręczyliśmy podziękowania za udział w akcji EKO-Marzanny.
Tradycyjny przemarsz przez boisko na plac 700-lecia przed pomnik i nad staw tym razem obok okrzyków i kwiatów był bogaty przez wykonane rodzinne Marzanny. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Kukieł Marzann doliczyliśmy się chyba dokładnie 100. Były okrzyki Precz z Marzanną , precz z zimą i Niech żyje wiosna, niektóre klasy śpiewały piosenki o wiośnie. Utopiliśmy symbolicznie Marzannę w stawie gminnym. Zrobiliśmy przemarsz przed Urzędem Gminy i zakończyliśmy okrzykami na boisku przy szkole.
Natomiast EKO-MARZANNY pojechały na Włęcz. Topiliśmy zmierzłą Marzannę w Wiśle. Większośc spaliliśmy przed włecką chatą. Częśc zostawiliśmy przed nią jako wystawę. Częśc posegregowaliśmy ekologicznie, rozebraliśmy i wrzuciliśmy do pojemników na odpady.. Niech nam już zima nie wraca.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

3,986,449 unikalne wizyty