Wtorek, 16.04.2024
Szachy 2016/17
W XIX Finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Szkoła Podstawowa w Czernikowie, w składzie: Kornelia Sivickis, Bartosz Łuszczak, Franciszek Lewandowski, Janusz Szypik, zajęła bardzo wysokie 8 miejsce.


Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła mistrzostwo i będzie reprezentowała szkołę, gminę i powiat na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy w dniu 14.02.2017 r.W gminnych zawodach szachowych I miejsce zdobyła Kornelia Sivickis, a II Mateusz Jaranowski. Drużyna warcabistów zdobyła drugie miejsce.

W dniu 21.11.2016 r. odbyły się zawody szachowe - Mistrzostwa SP Czernikowo w szachach. Brało udział 14 zawodników pod opieką M. Popławskiej i A. Sivickisa. Najlepiej spisali się chłopcy: Mateusz Jaranowski, Bartosz Łuszczak i Franek Lewandowski. Cieszy postawa dziewcząt. Życzymy udanych startów w zawodach gminnych i powiatowych.Kornelia Sivickis, uczennica naszej Szkoły - klasa IV b, w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski w Fojutowie (17-24 września 2016 r.) w Szachach Klasycznych zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 11. Kornelia ma niecałe 10 lat i będzie reprezentować nasz region w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2017 w dyscyplinie - szachy klasyczne dziewcząt do lat 12. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest organizowana raz do roku i biorą w niej udział najlepsi młodzi sportowcy z całego kraju. Cieszy Nas, że nasza uczennica, która już posiada III klasę sportową i II kategorię szachową, będzie rywalizowała z zawodnikami z całej Polski, największej imprezie tego typu w kraju. Kornelia pokazała też swój charakter i talent szachowy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2016 w Gdańsku, została wicemistrzynią. Na zawodach nie przegrała żadnego pojedynku, a o miejscu na podium zaważył tylko skomplikowany system komputerowy, który musiał wskazać zwycięzcę, ponieważ Kornelia i rywalka miały tyle samo punktów – dwóch miejsc pierwszych być nie mogło.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

3,986,330 unikalne wizyty