Nakarm dziecko

BohaterON


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


Zaproszenie do udziału w akcji Kilometry dla Dawida

Witajcie,
bardzo chciałbym Was zaprosić do udziału w akcji #kilometrydlaDawida (Kilometry dla Dawida Gnat). Jest to akcja organizowana przez dwóch młodych ludzi z Bydgoszczy, a do której pragnie się włączyć - i Was zaprosić - Szkoła Podstawowa w Mazowszu i Rada Rodziców przy naszej szkole. Więcej informacji na stronie www.spmazowsze.pl w zakładce aktualności.
Kręcimy kilometry dla Dawida, w jakikolwiek sposób, jak kto lubi i z częstotliwością jak kto da radę. Zbieramy fundusze dla chorego chłopca, synka naszej byłej uczennicy i wnuczka naszej koleżanki z pracy. Robimy też coś dla siebie - regularnie się ruszamy. Napiszcie, czy mogę na Was liczyć. Dziękuję.
Robert Szwajkowski

Lista

Lista dzieci przyjętych do publicznego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Czernikowie znajduje się tutaj.

Konkurs

Zakończyły się szkolne i gminne eliminacje konkursu historycznego o Ziemi Dobrzyńskiej. Na etapie regionalnym reprezentował Szkołę i Gminę będzie Marcin Czarnecki.
O krok od sukcesu byli Mikołaj Bułakowski i Nadia Okrucińska. Gratulujemy.

AFS Polska szuka Rodzin Goszczących

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy przygotowania do nowego cyklu goszczenia 2021/22. Zwracamy się z prośbą o pomoc w poszukiwaniu Rodzin Goszczących i udostępnianie naszego ogłoszenia.
Osoby zainteresowane programem goszczenia zapraszamy też do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 27 kwietnia (wtorek) o godzinie 20:00.
Serdecznie zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego i udziału w spotkaniu!
Formularz rejestracyjny: https://bit.ly/39WNoVn
Dowiedz się więcej o programie goszczenia: https://bit.ly/2zHEdJk
Łączę wyrazy szacunku
Dorota Kuipers

Muzyczna Laurka dla Patrona

Z okazji 100-Lecia urodzin patrona naszej szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na najlepsze i najciekawsze wykonanie hymnu szkoły "Źródło". Tu znajdziecie tekst i akompaniament do hymnu. Swoje wykonanie nagraj i wyślij do 23 kwietnia na adres mailowy jadastudio@wp.pl
Najciekawsze wykonania pojawią się na Facebooku szkoły - wysłanie filmiku jest równoznaczne ze zgodą na prezentację na Facebooku szkoły.
M. Janiszewska

Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież z Polski do udziału w Ogólnopolskim konkursie literacko-fotograficznym "(Pod)różne historie" - "O podróżach w pandemii".
W tegorocznej edycji tematyka konkursów dotyczy podróży w rzeczywistości dotkniętej pandemią. Nadesłane prace powinny przedstawiać przeżycia, refleksje czy spostrzeżenia uczestników. Podróż może być tu pojmowana sensu stricte jako wyprawa zrealizowana w okresie pandemii przy wszystkich wynikających z sytuacji ograniczeniach lub też opis wędrówki symbolicznej – metafizycznej, podróży marzeń przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu „nowych lądów" w czasie ograniczeń.
Na konkurs przyjmujemy prace nadesłane z placówek oraz od osób indywidualnych.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria: 8 – 11 lat
II kategoria: 12 – 15 lat
III kategoria: 16 lat i powyżej.
Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 29.04.2021 r.
Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 9.05.2021 r.
Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się on-line 28 maja 2021 roku na stronie internetowej www.mdk.bialystok.pl oraz fanpage'u placówki na Facebook'u www.facebook.com/MDK.Bialystok
Szczegółowe informacje na stronie internetowej MDK.
https://mdk.bialystok.pl/index.php/interdyscyplinarne/3195-ogolnopolski-konkurs-literacko-fotograficzny-pod-rozne-historie-o-podrozach-w-pandemii

Wielkanoc

Przesyłamy nagrodzone i wyróżnione prace uczniów w szkolnym konkursie wielkanocnym z życzeniami miłych świąt. Więcej...


Miesiąc Języka Ojczystego

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia organizuje od 21 lutego do 21 marca 2021 roku Miesiąc Języka Ojczystego. W ramach tego przedsięwzięcia organizowane są trzy konkursy skierowane do uczniów polskich szkół, na które w imieniu Organizatorów pragniemy zaprosić:
VI Konkurs na gadkę
"Gadajcie, coście we wsi jadali" - to temat tegorocznej edycji, która jak co roku polega na przygotowaniu gwarowego niewierszowanego, oryginalnego (czyli wcześniej nieprezentowanego) monologu. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych, ale uczestnicy zostaną przydzieleni do trzech kategorii (dzieci, młodzież, dorośli).
VI Konkurs na reklamę
Uczniowie szkół podstawowych mogą wcielić się w rolę PR-owców i nakręcić reklamę na temat "Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci, skąd jesteś". Ich zadaniem będzie nakręcenie filmu reklamującego dowolny produkt, ideę lub usługę. Konkurs jest kierowany do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych.
Konkurs "Twoja dzielnica - Twoja mównica"
Czym jest socjolekt i co go odróżnia od gwary i żargonu? To temat, który zgłębią uczestnicy tego konkursu. Polega on na stworzeniu oryginalnej pracy literackiej, w której zostanie zaprezentowana wybrana odmiana środowiskowa języka polskiego (np. język lekarzy, kolejarzy, muzyków, mechaników itd.). Gatunek pracy jest dowolny – może być to opowiadanie, wiersz, piosenka, scenariusz itd. Konkurs jest kierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.
Terminy:
koniec nadsyłania prac konkursowych - 19 kwietnia 2021 r.
ogłoszenie wyników I etapów konkursów - do 25 kwietnia 2021 r.
Finały konkursów zostaną zorganizowane on-line, wszyscy finaliści zostaną poinformowani, w jakiej dokładnie formie i na jakiej platformie się one odbędą do dnia 25 kwietnia, podczas finałów zostaną ogłoszone wyniki konkursów.
Szczegóły oraz regulaminy z formularzami zgłoszeniowymi dostępne są na stronie: http://mjo.uj.edu.pl/konkursy-2021

Konkurs PAP: Moja ulica leży w Europie

Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs dla uczniów „Moja ulica leży w Europie” na najciekawsze prace pokazujące, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wszelkie informacje znajdują się na stronie: https://europapnews.pap.pl/rusza-konkurs-pap-moja-ulica-lezy-w-europie

Projekt Baczyński 2021


Zaproszenie do udziału w konkursach

1% podatku dla SP Czernikowo

Szanowni Państwo, jeśli chcecie wspomóc naszą szkołę 1% podatku, to przy wypełnianiu zeznania podatkowego za 2020 rok, prosimy bardzo o wpisanie poniższych danych. Dziękujemy!Z okazji 100-lecia urodzin PATRONA ogłaszamy konkursy

1. Konkurs plastyczny na nowy rok - jak wyobrażam sobie NOWY ROK 2021 technika dowolna, na spczernikowo@wp.pl . do 2 stycznia 2021
2. konkurs recytatorski klas 1-3 i 4-8 , na recytację wiersza K.K. Baczyńskiego -z okazji 100-lecia urodzin Patrona - start w styczniu - po powrocie lub w systemie zdalnym- nagrania KONKURS Z NAGRODAMI
3. DLA KRZYSIA- prezentacje i interpretacje na 100 urodziny : piosenki, wiersze, występy gimnastyczne- DLA KRZYSIA- regulamin po 18 stycznia- w zależności od okoliczności covidowych
4. Konkurs plastyczny z okazji 100-LECIA urodzin K.K. Baczyńskiego 22 stycznia - prace kl.1-3 po powrocie w realu , a kl. 4-8 prawdopodobnie zdalnie' KONKURS Z NAGRODAMI- w okolicach 22 stycznia
5. Ogłaszamy RZECZY NIEPOKÓJ- wyjątkowy jubileuszowy gminny otwarty DWUDZIESTY KONKURS im. K.K. BACZYŃSKIEGO na TWÓRCZOŚĆ WŁASNĄ , dowolna: - wiersz, opowiadanie, akrostych, wspomnienia, legendy, fraszki. Do pocz. kwietnia 2021- ogłoszenie wyników w kwietniu, w okolicach święta szkoły. Z okazji stulecia urodzin - mile widziane wiersze o Baczyńskim, powstaniu warszawskim...
6. Odbędą się także
XVIII Regionalny konkurs DOBRZE ZIEMIO na interpretację wierszy poetów Regionu- ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ- 20 marca 2021
XVII WOJEWÓDZKI KONKURS na interpretację wierszy K. K. Baczyńskiego ZNÓW WĘDRUJEMY CIEPŁYM KRAJEM - 24 kwietnia 2021

Egzamin ósmoklasisty

16 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące m.in. na egzaminie ósmoklasisty.
Zawiera ono sporo zmian:
Z języka polskiego - z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza
Czas trwania: 120 minut.
Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym:
część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),
część 2: wypracowanie - 20 pkt.
Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.
Z matematyki - ograniczono wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii (brył przestrzennych)
Czas trwania: 100 minut.
Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt - zadania otwarte.
Liczba zadań otwartych: 4 (w latach 2019-2020: 6).
Z języka angielskiego - z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect
oraz mowę zależną
Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych
w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) - A2.
Czas trwania: 90 minut.
Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt - zadania zamknięte, 21 pkt - zadania otwarte.
Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.
Szczegółowe wymagania znajdują się w załączniku.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,981,009 unikalne wizyty