Sobota, 13.07.2024
Wesołych Świąt -klasy 0-8
zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców klas 4-6.
19 grudnia 2023r., w Ostaszewie rozegrano zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców klas 4-6. Reprezentacja SP Czernikowo zajęła w nich VII miejsce


Link
mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt-rocznik 2011 i młodsi
W poniedziałek 18.12.2023 w Ostaszewie i Głuchowie rozegrano mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt-rocznik 2011 i młodsi. Udział wzięło 9 drużyn, reprezentacja naszej szkoły wygrała z Lubiczem Górnym 2:0, z Turznem 2:0,przegrała z Obrowem 1:2 i Kończewicami 1:2. W meczu o 3 miejsce pokonała Chełmżę 2:0.

Link
Opowieść wigilijna.
11.12.2023 r. uczniowie klasy 8a i 8b przedstawili spektakl pt.,,Opowieść wigilijna. Uczniowie umilili swym występem czas seniorom z naszej gminy oraz wspólnie śpiewali kolędy.

Zawody gminne w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas 4-6.
16.12.23 r. Zawody gminne w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas 4-6.
Dziewczęta :
I miejsce - SP Czernikowo
II miejsce - SP Osówka
Chłopcy:
I miejsce - SP Czernikowo
II miejsce - SP Osówka
IIII miejsce - SP Mazowsze
IV miejsce - SP Steklin


Link
Toruń miasto Mikołaja Kopernika
Toruń miasto Mikołaja Kopernika . Przypominamy, że w tym roku upamiętniamy postać wybitnego astronoma . Praca wykonana przez Julię Nowicką do klasy historycznej 103
konkurs plastyczny ,,Gęś w kosmosie”
12 grudnia nagrodzono laureatów marszałkowskich konkursów w ramach tegorocznej ,,Kujawsko - Pomorskiej gęsiny na świętego Marcina”. W Urzędzie Marszałkowskim spotkali się nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie plastycznym ,,Gęś w kosmosie”. Znalazła się wśród nich nasza uczennica z kl. 1a LENKA ZGLINICKA. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
zawody gminne w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas 7-8.
9 grudnia 2023 r. w hali Zespołu Szkół w Czernikowie odbyły się zawody gminne w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas 7-8.
Klasyfikacja końcowa.
Dziewczęta :
I miejsce - SP Czernikowo
II miejsce - SP Osówka
III miejsce - SP Czernikowo
Chłopcy :
I miejsce - SP Czernikowo
II miejsce - SP Steklin
III miejsce - SP Osówka

Link
Zebranie z rodzicami 18 grudnia 2023 r.
Zebranie z rodzicami 18 grudnia 2023 r.
- 16.30 spotkanie rodziców z panem dyrektorem w auli SM,
- 17.00 spotkania z wychowawcami w klasach, oraz konsultacje z nauczycielami.
akcja charytatywna Czyż nie...
Zapraszamy uczniów do akcji charytatywnej "Czyź nie warto zostać św. Mikołajem..."
Link
Grudzień-koszt obiadów
Grudzień-koszt obiadówKoszty obiadów w grudniu, przypominamy płatne do 10 grudnia, wynoszą 144 zł, czyli 16 dni x 9 zł.
Kopernik w obiektywie -konkurs
W poniedziałek 4 grudnia w auli Szkoły Muzycznej odbył się uroczysty apel na którym podsumowano liczne konkursy związane z Patronem BT-Mikołajem Kopernikiem. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie szkoły podstawowej, w konkursie fotograficznym: „Kopernik w obiektywie” II miejsce zdobyła Julia Nowicka (7b), III miejsce – Adam Seweryn (6b) oraz Tobiasz Nowicki z kl.3b który otrzymał wyróżnienie. Wszystkim którzy wzięli udział bardzo dziękujemy.
"Mieszkam w ciekawym miejscu - wiem jak dbać o środowisko"
Zuzanna Zglinicka z 2c, Alicja Czajkowska z 1b i Kuba Rakowski z 1a zostali laureatami konkursu plastycznego "Mieszkam w ciekawym miejscu - wiem jak dbać o środowisko" zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.
5 grudnia odbyła się uroczysta gala w Urzędzie Starostwa Powiatowego. Zuzia odebrała nagrodę za zwycięstwo, a Alicja i Kuba za wyróżnienie.
Nasza szkoła otrzymała dyplom za najwięcej przysłanych prac plastycznych. Już 15 lat bierzemy udział w tym konkursie i zawsze nasi uczniowie znajdują się w czołówce. Gratulacje dla laureatów i wszystkich, którzy przyczynili się do wyróżnienia szkoły.
"Mój Innowacyjny Wynalazek"
Maja Laskowska i Tomasz Stępień z klasy 3b zostali laureatami konkursu "Mój Innowacyjny Wynalazek" zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji pod patronatem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Sztab WOŚP przy Zespole Szkół w Czernikowie
Dzień dobry. Drodzy Mieszkańcy Gminy Czernikowo. Sztab WOŚP przy Zespole Szkół w Czernikowie melduje swoją obecność w przygotowaniach do 32 Finału. Tym razem zagramy pod hasłem: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Wierzymy, że jak co roku możemy liczyć na Państwa udział i aktywność. Zerkajcie na nasze strony....niedługo szczegóły akcji... Pozdrawiamy ♥️ Sztab WOŚP Czernikowo
EDUKACJA INSPIRACJA Projekt SZKOŁA Z KLASĄ
EDUKACJA INSPIRACJA
Projekt SZKOŁA Z KLASĄ
szkolenie projektowe
zaczynamy projekt szkolny
MOJA MAPA GMINY CZERNIKOWO
zaczynamy z dziećmi projekt Moja Mapa Gminy Czernikowo

NPRCz 2.0
Zakończyliśmy zakupy nowości wydawniczych dla klas 1-8. Dzięki dotacji Ministerstwa i Urzędu Gminy w Czernikowie, zbiory biblioteki wzbogaciły się o 333 książki wartości 7.600 zł. Dziękujemy! NPRCz 2.0❤️

21 listopada klasy pierwsze, w ramach projektu "Poznaj Polskę"
21 listopada klasy pierwsze, w ramach projektu "Poznaj Polskę" zwiedziły Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Świetnie bawiły się również na warsztatach, budując piramidę zdrowia i odgadując, w których produktach jest najwięcej witaminy C. To doskonałe wpisało się w działania naszej szkoły, która stara się o Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Był też spacer po Starówce Torunia i zwiedzanie kościoła NMP.
Fundacji Pomocy Samotnym Matkom
W dniu 29 listopada przekazana została odzież damska i dziecięca do Fundacji Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu. Dziękujemy zaangażowanym paniom z naszej szkoły👏👏👏
http://www.fundacja-psm.torun.pl/
Spotkanie z Mikołajem
Urząd Gminy Czernikowo zaprasza dzieci i młodzież
Urząd Gminy Czernikowo zaprasza dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy Czernikowo do udziału w konkursie na Wirtualne Życzenia Świąteczne
XXIII edycja gminnego konkursu historycznego Moja Mała Ojczyzna
W dniu 28 listopada 2023 roku odbyła się XXIII edycja gminnego konkursu historycznego „Moja Mała Ojczyzna” - 250 rocznica Komisji Edukacji Narodowej ,75-lecie Gminnej Biblioteki w Czernikowie oraz Patroni naszych szkół. W konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy oraz młodzież z Technikum im. M. Kopernika .
W kategorii uczniów klas 5-6 pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Sumińska z klasy 5b. Wśród uczniów klas 7-8 pierwsze miejsce zajęła Julia Nowicka z klasy 7b, drugie miejsca zajęła z Maja Bułakowska-7a natomiast na miejscu trzecim finiszowała Lena Matysiak z 7b.
Prelekcję dotyczące historii Komisji Edukacji Narodowej poprowadził pan Tomasz Różewicki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział.
Światowy Dnień Cukrzycy
W związku ze „Światowym Dniem Cukrzycy” przypadającym 14 listopada nasza szkoła jak co roku zorganizowała akcję uświadomienia naszej społeczności uczniowskiej. W tym roku udało nam się podjąć współpracę z mamami cukrzyków z naszej szkoły. Koordynatorką tej akcji była pani A. Wrześniewska – mama Huberta.
Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat cukrzycy i prelekcja filmu „Słodka 1”. W obu budynkach szkoły zostały wykonane gazetki, których autorami byli wybrani uczniowie z klas 7b i 8b. Byli oni pod nadzorem nauczycieli promujący zdrowy styl życia. Z uwagi na duże zainteresowanie akcją ze strony dzieci będzie ona kontynuowana w kolejnych latach. Dużym wsparciem i zaangażowaniem wykazał się wicedyrektor T. Różewicki – lider „Szkoły Promującej Zdrowie”.
Dzięki uprzejmości mam Naszych Cukrzyków – między innymi pani Wrześniewskiej - w klasie 5b mieliśmy możliwość posmakowania słodyczy kanapek i deserów bez cukru. Mamy, we własnym zakresie zakupiły i przygotowały słodkości dla klasy. Przygotowały one również konkurs na rozpoznawanie napojów z cukrem i bez niego. W trakcie trwania akcji na technice uczniowie samodzielnie przygotowywali koktajle dietetyczne, które następnie były degustowane przez pozostałych uczniów. Produkty diabetyczne z akcji Cukrzyca zostały przekazane na licytację dla „Martynki”. Darczyńcami były mamy Naszych Cukrzyków. Finalnie uczniowie pompowali balony w kolorze niebieskim w celu podsumowania akcji i solidarności z cukrzykami.
W dniu 14.11 większość społeczeństwa uczniowskiego ubrała się na niebiesko lub posiadała niebieski akcent w swoim ubiorze (gumka do włosów, biżuteria, skarpetki).
Dzięki akcji „Lipa i Spółka” pracownia techniczna wzbogaciła się o przenośny piekarnik, który umożliwi uczniom na technice wykonywanie przeróżnych przepisów wymagających owego sprzętu.
„Kuchnia z drugiej ręki” – akcja skierowana jest do rodziców i pracowników szkoły. W wyniku tego przedsięwzięcia pracownia techniczna wzbogaciła się o sprzęty elektryczne i wyposażenie gastronomiczne (gofrownica, mikrofalówka, kubki) – akcja nadal trwa i czekamy na ewentualne dary.
Dyskoteka andrzejkowa klas 4-6
NPRCz 2.0
Nowości na długie wieczory! Biblioteka zaprasza! NPRCz 2.0
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

4,089,745 unikalne wizyty