Uczennice klasy 8c odniosły sukces w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Polarna wyprawa moich marzeń”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 im. Tony’ego Halika w Toruniu pod patronatem Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
10 kwietnia, podczas uroczystej gali wręczenia nagród, Nicola Zabłocka odebrała nagrodę za III miejsce, natomiast Jagoda Strzyżewska otrzymała wyróżnienie.
Uczennice przygotowały swoje prace w ramach lekcji geografii pod opieką pani Marzeny Mąkólskiej.
Historyczny konkurs REGIONALNY o ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ
Historyczny konkurs REGIONALNY o ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ
Nasza ekipa Jan Czajka , Igor Duszyński i Błażej Krasiński na eliminacjach we Wielgiem wywalczyli udział w FINALE konkursu, który odbędzie się 24 kwietnia w Czernikowie.
Nawiasem mówiąc Błażej Krasiński jest finalistą wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii omalże laureatem.
27 marca 26r. w Chełmży zostały rozegrane mistrzostwa powiatu toruńskiego w piłce ręcznej chłopców klas 4-6.
Chłopcy z naszej szkoły zajęli IV miejsce.
Gratulacje 👏
Międzynarodowy Dzień Teatru za nami! Święto to obchodzone jest 27 marca w ponad 100 krajach! W naszej szkole też dużo sie działo! Klasy I wystawiły sztukę pt. "Brzydkie kaczątko", a klasy 4-6 przebierały się za bohaterów filmów, książek, gier...O dobry humor szczególnie zadbały Maja i Gucio:). Wielu uczniów wzięło też udział w quizie o teatrze. Zwyciężyła Lilly Zalewska z klasy 6a. Wszystkim uczestnikom zabawy gratulujemy pomysłowości i kreatywnosci! Organizatorzy SU i Teatr 4-5-6
XXII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Twórców Ziemi Dobrzyńskiej „Dobrze, ziemio”
W sobotę, 21 marca odbyła się XXII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Twórców Ziemi Dobrzyńskiej „Dobrze, ziemio”. Nasza szkoła gościła 23 uczniów z: Osieka, Świętosławia, Makowisk, Wielgiego i Wólki. Swoje interpretacje wierszy przedstawiło także sześcioro Czernikowian. Jury obradowało bardzo długo, ponieważ poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany. Poniżej przedstawiamy wyniki:
I miejsce: AMELIA SADOWY,
II miejsce: ALICJA WIŚNIEWSKA,
III miejsce: MARTYNA MAĆKIEWICZ I ANTONINA PUJER
Wyróżnienia:
Zuzanna Zglinicka, Jagoda Cegielska, Alicja Kopsytecka, Aleksandra Kopsytecka, Sława Błahyj, Antoni Charchuła, Nikola Sztubecka, Wiktoria Pikus
Nagroda KPCEN: NIKOLA SZTUBECKA
Nagroda Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej: AMELIA SADOWY
Tradycją jest również to, że swoje nagrody przyznaje jury młodzieżowe. W tym roku książki powędrowały do: Amelii Sadowy, Antoniny Pujer i Adama Mazurkiewicza.
Gratulujemy i zapraszamy za rok!
19 marca 2026 r. uczniowie klasy 6d uczestniczyli w Dniu Polarnym organizowanym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wszyscy wysłali zdjęcia na konkurs fotograficzny. W trakcie wydarzenia mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat obszarów polarnych, klimatu oraz życia w ekstremalnych warunkach.
Przy okazji odwiedzili WOAK
Uczeń klasy 6d, Kacper Szczęsny, został laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Świat śniegu i lodu – edycja 2026”, organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W dniu 12.03 zostały rozegrane mistrzostwa powiatu dziewcząt w koszykówce rocznik 2013 i młodsze. 🏀
W zawodach wzięło udział 7 zespołów a nasza drużyna została rozlosowana do grupy z Lubiczem Górnym, Łysomicami oraz Chełmża:
Czernikowo 12:7 Lubicz Górny✅
Czernikowo 8:9 Łysomice❌
Czernikowo 12:2 Chełmża✅
Wychodzimy z 2 miejsca w grupie gdzie w półfinale czeka na nas SP Obrowo. Po emocjonującym meczu i dogrywce wygrywamy 14:10 ✅ i meldujemy się w finale.
W finale ponownie spotykamy drużynę z SP Lubicz Górny i niestety dziewczęta z Lubicza zrewanżowały się za porażkę w grupie i przegrywamy po walce do końca 7:16 ❌
Pomimo niedosytu należą się olbrzymie gratulacje dla naszych dziewcząt za zdobycie wicemistrzostwa powiatu w piłce koszykowej! 💪🥈🏆
Szkołą Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie bierze udział w projekcie: EU-geniusz w świecie naukowych żywiołów.
Projekt „EU-geniusz w świecie naukowych żywiołów” to kompleksowa inicjatywa edukacyjna realizowana w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021–2027, Działanie 08.13 Kształcenie ogólne ZITy regionalne. Realizacja przedsięwzięcia obejmuje okres od 1 lipca 2024 r. do 30 czerwca 2028 r., obejmując szerokie wsparcie dla uczniów i nauczycieli szkół kształcenia ogólnego.
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie Link Link
Już w czwartek po pierwszej godzinie lekcyjnej zapraszamy zapisanych uczniów z klas 4-8 do auli szkoły muzycznej na KANGURA 2026. Pamiętajcie aby zabrać ołówek i gumkę!
Zawody powiatowe w mini piłce koszykowej chłopców klas 4-6
13 marca 2016 r. w Ostaszewie i Turznie z udziałem 8 szkół zostały rozegrane zawody powiatowe w mini piłce koszykowej chłopców klas 4-6.
Chłopcy z SP Czernikowo spisali się bardzo dobrze zajmując w całym turnieju II miejsce w powiecie toruńskim 🥈🏀
Zagraliśmy w składzie :
🏀 Antoni Łukowski 👏🥈💪
🏀 Mateusz Kowalski 👏🥈💪
🏀 Michał Czarnecki 👏🥈💪
🏀 Wojtek Nowicki 👏🥈💪
🏀 Tymoteusz Pierzgalski 👏🥈💪
🏀 Aloslao Gładyszewski 👏🥈💪
🏀 Alek Koperski 👏🥈💪
🏀 Xawery Jeziorek 👏🥈💪
🏀 Nataniel Zajdziński 👏🥈💪
🏀 Jan Bułakowski 👏🥈💪
🏀 Mikołaj Rzepecki 👏🥈💪
🏀 Adam Masalski 👏🥈💪
Gratulacje 👏
Eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Twórców Regionu „Dobrze, ziemio…”
12 marca odbyły się eliminacje szkolne do Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Twórców Regionu „Dobrze, ziemio…” . Jury z przyjemnością wysłuchało 34 prezentacji, których poziom był wysoki i wyrównany.
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
Nagrody
Zuzanna Zglinicka 4c
Franciszek Pujer 5a
Alicja Wiśniewska 7b
Antonina Pujer 7b
Martyna Markowska 7c
Nadia Jesiołowska 7c
Wyróżnienia:
Szymon Karbowski 4c
Liliana Lewandowska 4c
Blanka Lewandowska 5a
Julia Kamińska 5a
Gratulujemy!
Sześć nagrodzonych osób reprezentować będzie Szkołę i Stowarzyszenie „ Czyż-nie” w konkursie głównym (sobota, 21 marca b.r.)
Dnia 4 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski poezji miłosnej.
Przebiegł on w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się świetnie. Ku uciesze organizatorek uczniowie z wszystkich klas starszych (4-8) bardzo chętnie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursie. Łącznie wzięło w nim udział 46 recytatorów.
NAGRODY:
Anna Pucińka 4b,
Blanka Lewandowska 5a,
Nel Lamparska 5a,
Alicja Wisniewska 7b,
Nadia Kozicka 8c
WYRÓŻNIENIA:
Zuzanna Zglinicka 4c,
Hanna Śmiechowska 5b,
Tobiasz Nowicki 5b,
Maja Górska 7a,
Antonina Pujer 7b.
W pierwszym tygodniu marca uczniowie i uczennice klasy 1a, 1b, 1c oraz 2a wzięli udział w akcji PAH „Turlając kulkę pod górkę”. Wspólnie obejrzana piękna animacja „Żuczki” stała się pretekstem do rozmów o sprawiedliwości, empatii i różnorodności. Dzieci miały też okazję poszerzyć wiedzę na temat chrząszczy żyjących w Polsce oraz wzbogacić słownictwo dot. emocji.
https://www.facebook.com/PAHtorun
#Turlająckulkępodgórkę
#ESA
#PAH
Nadia Jesiołowska i Martyna Markowska 6 marca reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim w Szafarni. Swoje teksty powiedziały wspaniale! Nadia wywalczyłam II nagrodę. Gratulacje dla Dziewczynek!